Jak modnie wyglądać w obecnych czasach, w których ciężko czymś zaskoczyć? Czy jest na to sposób?

Od sporej ilości obowiązków nie da się uciec, są po prostu konieczne do prawidłowego działania. Nie można o nich nie pamiętać, gdyż będziemy odbierani w kategoriach ludzi aspołecznych, dzikich i różnej maści szaleńców. W tym temacie nie warto jednak poruszać zagadnień tak podstawowych, jak spożywanie pokarmów, ponieważ to raczej czynność może nie obowiązkowa dla nas jako rozumnych ludzi, lecz na pewno konieczna dla przetrwania naszego organizmu. Normy kulturowe są tutaj bardziej zachęcającym tematem do podjęcia dywagacji.

Bardo znana norma kulturowa, jaka przychodzi na myśl to kwestia ubioru. No pomyślmy o człowieku, który biega na golasa po mieście. Może i niektórzy z nas już takiego mieli wątpliwą przyjemność spotkać. W powszechnej opinii tego typu osobnik to zwyczajny dziwak, chory psychicznie osobnik. No bo jak to bez ubrania po mieście łazić. Nawet nie da się dyskutować z taką opinią, gdyż któż by z nas chciał oglądać nagich ludzi. Może część mężczyzn potwierdzi, iż preferowaliby zobaczyć cudowne nagie kobiety, no dobra, lecz innych mężczyzn – już niekoniecznie. Zobacz również:

A właściwie jak nagość to nagość, w każdej postaci. Wszyscy byliby wystawieni na taką próbę, ludzie cudowni, trochę bardziej brzydcy, ludzie zdrowi o jędrnych ciałach i ludzie schorowani, z bliznami i pozostałymi usterkami.

Buty clarks

No właśnie, dyskusja na ten temat nie ma sensu, gdyż chodzenie na golasa to zwyczajnie regres do stanu pierwotnego, naturalnego. Zwłaszcza, że żyjemy w czasach, w jakich mamy wiele możliwości, aby cudnie się prezentować, to nawet jak chcielibyśmy być najbardziej oryginalni, i ubrać się „nago”, i tak nie przebijemy tych wszystkich modnie ubranych ludzi. To kreuje kolejny kłopot, a mianowicie, ciężko być obecnie oryginalnym. Autor:

Skoro na każdym kroku spotykamy wspaniale ubranych ludzi, to faktycznie ciężko czymś się wyróżnić. Na szczęście są firmy, które wyprzedzają trendy starając się zapewnić coś, co będzie naprawdę oryginalne. Pierwsza firma i produkt, który przychodzi na myśl to na pewno Clarks buty damskie. To niecodzienny przypadek firmy i produktu tak oryginalnie spełniających postulaty, iż wyglądać modnie owszem, lecz bardziej liczy się swoista uniwersalność, jaką można zdobyć przez połączenie oryginalności z niepowtarzalnym stylem.