Jak dobrać torby medyczne – praktyczne porady

Torby medyczne należą do rzeczy koniecznych w aktywności wielu osób powiązanych z usługami medycznymi. Są one pomocą zarówno służbom medycznym, ratownikom pogotowia czy pielęgniarzom jak i lekarzom weterynarii. Mimo to, niejednokrotnie nawet i najbardziej poręczna torba medyczna może nie wystarczyć.

torba medyczna

Autor: http://czarmed.pl
Źródło: http://czarmed.pl

Dla wielu ludzi zajmujących się ratownictwem medycznym nieodzowne okazują się gadżety takie jak plecaki ratownicze, mobilne apteczki, saszetki, nosze płachtowe i inne pokrowce.
Decydując się na wybór torby (np: profesjonalne torby medyczne) czy plecaka nie powinniśmy się kierować jedynie ceną produktu. Podstawowymi czynnikami są:

• Funkcjonalność. Należy sprawdzić, jak torba radzi sobie w praktyce. Czy ma wystarczająco dużo przegród i kieszeni? ( http://czarmed.pl/sklep/115-wagi--) Jeśli wymagamy jakichś nietypowych schowków na oryginalne przyrządy, należy sprawdzić, czy wchodzą one do stosownych komór.

• Rozmiar. Najlepiej jest dobrać torbę zależnie od swoich preferencji, tak, aby później nie ubolewać, że nie wszystko w niej mieścimy. Może wystąpić także sytuacja odwrotna, w której wychodzi na jaw, że torba jest za wielka i niepotrzebnie targamy ją podczas gdy wystarczyłoby, gdyby posiadała o wiele mniejszą objętość.

• Jakość. Zweryfikujemy ją już przy początkowym kontakcie z produktem. Jeśli torbę poręcznie trzyma się w rękach lub nosi na ramieniu, oznacza to odpowiedni krój i staranne wyprofilowanie. Oczywiście dobrze jest od razu włożyć do torby cięższe rzeczy tak, jakbyśmy to zrobili w rzeczywistości.

apteczka

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

• Materiały. Przypatrzmy się uważnie z czego zrobiona jest torba. Nasi producenci toreb korzystają z elementów najwyższej klasy, takich jak Cordura czy trwały Nylon 400D. Dzięki temu torba będzie służyć nam przez długi okres czasu pomimo niesprzyjających warunków pogodowych i środowiskowych.

• Wytrzymałość. Ten wyróżnik łączy się bezpośrednio z poprzednimi dwoma. Dobra jakość, precyzyjne wykonanie i najwyższej klasy materiały to pewność trwałości. Jednak gdyby naszej torbie zdarzyłaby się awaria niewywołana naszym nieprawidłowym użyciem, producenci proponują 24 miesiące gwarancji na swoje wyroby.