Duża część przedsiębiorstw w dzisiejszym świecie potrzebuje certyfikowanych produktów — też takie związane ze stalą

Każdy słyszał kiedyś o ISO. Ale czy zdajemy sobie sprawę dokładnie, jakie atesty powinny mieć firmy powiązane z przemysłem ciężkim?
Możliwe jest, że osoby spoza branży nie będą zdawały sobie sprawy z tego, czym jest EN 1090.

mechanik

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/

en 1090

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
To norma, która potrzebna jest u wszystkich wytwórców elementów stalowych czy aluminiowych, którzy sprzedają swe wyroby na terytorium Wspólnoty Europejskiej. Weszła w życie ona od 2014 roku. Zatem tyczy się również naszych rodzimych producentów. Wprowadzanie tej normy nie bywa proste, zatem powinniśmy zgłosić się w tym celu do specjalistów. Norma ma poręczać jakość wykonania, ale także zgodność procesu produkcji z wypracowanymi normami.sprawdź sam naprawa klimatyzatorów warszawa kobyłka naprawa klimatyzatorów warszawa kobyłkaSpółka, która zajmie się dla nas załatwianiem takiego certyfikatu, stworzy procedury systemowe oraz wspierające. Zrobi również kursy naszych pracowników. Oprócz tego stworzy księgę jakości oraz zrobi audyt. Po otrzymaniu normy CE będzie jeszcze przez jakiś okres (od 6 do 12 miesięcy) służyć nam zawsze pomocą w ramach umowy. Ważne wydaje się być to, aby uzyskanie tego typu normy nie wymagało od nas nabycia nowych maszyn czy zatrudniania następnych osób do pracy. Wszystko powinno być przeprowadzone prędko i sprawnie. Dzięki wdrożeniu wymagań normy będziemy w stanie bez problemów oferować swoje wytwory na Zachodzie.

Dla dużej części przedsiębiorców to istotne, gdyż 70% naszego krajowego eksportu to właśnie członkowie Wspólnoty Europejskiej. Nie możemy pozwolić sobie na utratę tak dużego rynku klientów.