Czyszczenie podłogi betonowej dobranymi specyfikami

Podłoga jest jednym z części każdego pomieszczenia najbardziej narażonej na zużycie. Posadzki z betonu przeważnie wykorzystywane są w halach fabrycznych i garażach, chociaż obecne technologie zezwalają na użycie jej również w innych pomieszczeniach.
Zanieczyszczenia i uszkodzenia podłogi betonowej przeważnie spowodowane są przez osiadający pył i kurz, także piach i nieczystości pozostawiane przez buty eksploatatorów.

czyszczenie posadzki betonowej

Autor: Tino Rossini
Źródło: http://www.flickr.com
Posadzki betonowe ze względu na swoje przeznaczenie powinny być trwałe i twarde, antypoślizgowe, odporne na wodę, oraz wiele materiałów chemicznych, a także defekty mechaniczne. Powierzchniowe utwardzacze posadzkowe tworzą mieszankę pigmentów, dobranych kruszyw, także cementu.
Czyszczenie posadzki betonowej powinno odbywać się przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń i środków chemicznych.

Zaciekawił Cię nasz artykułu? Więc zachęcamy Cię – przeglądnij nową witrynę i dokonaj oceny (https://www.commaxpolska.pl/elektrozaczepy) naszych opisów. W razie jakiś zastrzeżeń – pisz!

Posadzki z betonu utwardzane powierzchniowo, również ubezpieczone impregnatem są wytrzymałe na środki syntetyczne w ograniczonym odcinku. Do czyszczenia podłogi betonowej nie wolno stosować acetonu, toluenu, ksylenu i pozostałych rozcieńczalników. Środki polerujące nie powinny włączać silnych związków alkalicznych, także rozpuszczalników organicznych.

Jeśli niniejszy artykuł jest według Ciebie pasjonujący, to zobacz stronę, która też prezentuje podobne materiały. One niewątpliwie również Cię zaabsorbują!

Do sprzątania zabrudzeń należy wykorzystywać mieszanki delikatnych detergentów określonych do pielęgnacji podłóg betonowych.

Urządzenia czyszczące nie mogą być zaopatrzone w szczotki, czy też pady wykonane z twardych tworzyw, jakie w czasie eksploatacji zdołają drapać nawierzchnię posadzki. Codzienna konserwacja podłogi betonowej powinna polegać na uprzątaniu, lub odkurzaniu i delikatne mycie. Po umyciu na mokro powinno się ją pozostawić do wyschnięcia.