Czym można się posiłkować podczas tresury psa? Które rzeczy mogą się bardzo przydać?

Decyzja o posiadaniu psa nie jest łatwa. W końcu oprócz plusów jest też cała masa obowiązków, odpowiedzialność za zwierzę nawet wtedy kiedy jedziemy na wakacje, jak i kwestie finansowe związane z utrzymaniem psa. Natomiast kiedy w końcu po burzliwej debacie z całą rodziną podjęliśmy decyzję o przygarnięciu psa i po pewnym czasie zwierzak jest już u nas w domu, musimy zająć się jego tresurą. Jakiego rodzaju rzeczy będą w tresurze niesamowicie pomocne?

Dobra obroża (ciekawy artykuł) jest czymś ogromnie ważnym. Istnieje wiele różnych rodzajów oraz tylko część z nich

pies

Źródło: http://pixabay.com

służy do ozdoby. Niektóre bowiem to niesamowicie dobre urządzenia wspomagające tresurę. Część z takich akcesoriów polecana jest bardziej osobom doświadczonym, jak obroża elektryczna. Nieumiejętnie użyta bowiem jest w stanie sprawić psu ból . Z tego powodu też nie poleca się jej dla psów wrażliwych. na rynku są różne jej rodzaje. Jedne są mniej a inne w większym stopniu odporne na warunki atmosferyczne, jak choćby teletakt. Mogą mieć one różne zasięgi sygnału. Z tego względu można dostosować wybór do swoich potrzeb – polecany teletakt. Bardzo powszechne natomiast są kolczatki. Choć wzbudzają one niechęć czy wywołują oburzenie u niektórych, to tak naprawdę to jeden z bezpieczniejszych rodzajów obroży. Jeżeli będzie odpowiednio użyta to nie wywoła bólu i da doskonałe efekty. Interesującą propozycją może okazać się obroża, która pomaga rozwiązać problem z głośno ujadającym psem. Jest to obroża sprayowa, która na skutek wibracji krtani ujadającego pupila psika zapachowym sprayem wprost w szczękę i tym samym zniechęca do szczekania.

pies

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com

Wybór odpowiedniej smyczy ma duże znaczenie. W sklepach jest duży asortyment, natomiast do szkolenia najlepsze są płócienne lub nylonowe. Niewiele ważą, mało kosztują jak również są poręczne. Długość musi wynosić mniej więcej 1,8 metra. Grubość natomiast jest zależna od wielkości czworonoga. Do dużych ras musi ona mieć choćby 1,5 centymetra grubości.

Jeśli spodobał Ci się wpis, który teraz czytasz, to z pewnością zainteresuje Cię także ten portal (https://lampomat.pl/lampy-lemir). On również opisuje podobny temat.

Niektórzy chwalą sobie używanie szelek podczas tresury. Natomiast ma to sens właściwie głównie gdy chodzi o psy małe, jakie mamy siłę na takich szelkach utrzymać. Większe psy bowiem, nacierając całym ciałem na szelki mogą sprawić, iż nie będziemy mieli tyle siły by utrzymać zwierzaka na smyczy. Jednak kluczową rolę w tresurze wciąż odgrywają smakołyki i przekąski dla psów.przejdź do serwisu mięsne ciastka dla psa mięsne ciastka dla psaSą one nagrodą po dobrze zrobionym zadaniu. Wtedy pies będzie kojarzył taką czynność z czymś przyjemnym. Taki system daje świetne wyniki.