Czy warto inwestować w ogniwa fotowoltaiczne?

Dzisiaj jesteśmy zmuszeni do tego, by w coraz ogromniejszym stopniu wykorzystywać odnawialne źródła energii.
Z jednej strony zasoby kopalnych paliw – gazu, węgla i ropy naftowej – pomału się kończą, natomiast z drugiej – ich wypalanie bardzo zatruwa środowisko a także ma swój udział w powstawaniu efektu cieplarnianego.

Powinniśmy zatem starać się minimalizować zużycie w naszych siedzibach gazu i węgla, a również w coraz większym stopniu zamieniać instalacje na odnawialne paliwa. Najpopularniejszym z nich jest rzecz jasna drewno. Jego użytkowanie w celach grzewczych budzi co prawda u poniektórych bunt „ideologiczny”, prawdą jest jednak, iż od tysięcy lat jest ono dla człowieka źródłem ciepła. Najważniejsze, iż drewno można „hodować” oraz iż jego wypalanie nie intensyfikuje efektu cieplarnianego, ponieważ w tym procesie powstaje tak dużo dwutlenku węgla, ile drewno asymiluje w procesie wzrastania.odwiedź stronę karma z dziczyzną karma z dziczyznąNiewątpliwą wadą jest jednak to, że palenie drewnem – zwłaszcza iglastym oraz niedostatecznie suchym – przyczyniać się może do powstawania smogu, nawet nad nieogromnymi miejscowościami.
fotowoltaika gdynia

Autor: www.philstefansphotography.com
Źródło: http://www.flickr.com
Inaczej jest naturalnie z innym paliwem, zatem energią słoneczną. Jest ona całkiem ekologiczna, chociaż czasem może stwarzać ludziom problemy, na przykład w czasie długotrwałej suszy. Istotne też, iż za słoneczną energię nie musimy płacić, acz jej użycie w naszych mieszkaniach już przeważnie darmowe nie jest.

Za spożytkowanie słonecznej energii na przykład do przygotowania gorącej wody lub generowania prądu elektrycznego, trzeba już płacić, inwestując mniejsze bądź większe pieniążki w stosowne instalacje.

Warto zobaczyć nasz link (http://www.banery-druk.net/druk-naklejek), aby oprócz tego dowiedzieć się czegoś fascynującego na opisywany temat, więc kliknij tu oraz przeczytaj inne teksty.

Zajmuje się tym między innymi fotowoltaika Gdynia.