Czy rzeczy używane są gorsze? Zdecydowanie nie. W punktach z tego typu przedmiotami możemy odnaleźć coś oryginalnego

Wielu ludzi traktuje rzeczy używane, jakby były gorsze. Czy faktycznie tak jest? Jeśli przyjmiemy określoną perspektywę, to oczywiście możemy w ten sposób stwierdzić. Bo pod kategorię nowości taka rzecz już nie może podchodzić.Prawdą jest że, rzeczy używane często są w dobrej kondycji, w wzorowym stanie, ale jak mówimy o takiej rzeczy, pragniemy się jej pozbyć, to nie możemy zaliczyć jej do kategorii nowości.

Sklep odzieżowy

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Niemniej, rzeczy używane powinniśmy rozpatrywać w zupełnie inne kategorii – jako rzeczy, owszem, nie pierwszej nowości, ale posiadające swoje niebywałe zalety.

Weźmy na przykład takie hurtownie odzieży używanej. To miejsca, wszyscy znajdą coś co ich zadowoli. Często bowiem w dużych sklepach, tak zwanych „sieciówkach” mamy ogromny wybór, ale mało niepowtarzalnych ubrań. Wiążę się to z tym, iż zaopatruje się tam wiele osób, więc każdy ciuch jest wybierany przez niejedną osobę. Natomiast w lumpeksach jest tak, iż ciuchy są niepowtarzalne bo ich liczba często ogranicza się tylko do jednego egzemplarza – zobacz co znalazłem. Dzięki temu możemy kupić jakąś rzecz i spodziewać się, że nie zobaczymy innego człowieka w takim samym ubiorze .

sklep z ciuchami

Autor: Paris on Ponce & Le Maison Rouge
Źródło: http://www.flickr.com
To wygodne dla osób, które cenią sobie modne rozwiązania. Dlatego też w takich miejscach zaopatrują się wszyscy, bez względu na wiek. Dla młodych właśnie najważniejsza jest raczej unikatowość i oryginalność takich rzeczy, starsze osoby chwalą sobie niskie ceny. Bo w sklepach z odzieżą używaną możemykupić wiele za śmieszne pieniądze, ceny są takzachęcające, a ubrania dobrej jakości. Podobnie, ciekaw egzemplarze możemy spotkać wybierając meble. Jeśli nie interesują nas „sieciówki”, gdzie stale są ta same propozycje umeblowania to powinniśmy wybrać się na jakiś pchli targ czy targ staroci – .

Możemy doznać miłego zaskoczenia, jak duży tam jest wybór i jakie oryginalne rzeczy można kupić, od mebli przez porcelanowe zastawy i cenne obrazy. Jeśli więc lubisz rzeczy oryginalne, które mają już jakąś historię, to idealnym miejscem na zakupy będzie właśnie taki pchli targ.Należy jednak ze ceny mogą się tam różnić od tych które widzimy w standardowych sklepach.