Czy cudowny medalik nosi wiele osób i co on oznacza?

W ciężkich chwilach Matka Boska zawsze dopomaga ludziom. Ten medalik dopomógł wielu osobom w odzyskaniu nadziei na poprawienie zdrowia. Jest dzisiaj wiele świadectw osób, które doświadczyły cudownego działania medalika.

Stylowa

Autor: paparutzi
Postać medalika była przekazana przez św. Katarzynę, która dostała rady dotyczące wizerunku medaika od Maryi.
naszyjnik

Autor: Geneva Vanderzeil apairandasparediy.com
Źródło: http://www.flickr.com
Medalik cudowny nosi dziś wiele osób na całym świecie. Wielu z takich ludzi otrzymało obiecane przez Maryję łaski i z tego powodu jest on tak bardzo ceniony. Na rewersie jest Matka Boska, która stoi na globie, a stopą rozgniata głowę węża zatem szatana. Z dłoni jej wychodzą świetliste promyki, które oznaczają łaski uzyskiwane przez wszystkich, którzy proszą o nie z ufnością. Na brzegu medalika jest napisana modlitwa. Na drugiej stronie widzimy duże „M” a nad nim krzyż Jezusa, jaki symbolizuje uczestnictwo Matki Boskiej w męce Chrystusa.

Nie czekaj: przejdź do serwisu sklepy z rajstopami, żeby uzyskać ciekawe fakty na opisywany w wpisie zagadnienie. Oczekujemy na twoją opinię!

Wkoło jest 12 gwiazd, które tworzą koronę Niepokalanej Maryi. Sercu Jezusa otoczonemu cierniową koroną towarzyszy serce Maryi przebite mieczem i oznacza to ból Maryi.

Medalik cudowny został rozpowszechniony niezwykle prędko w cudowny sposób. Za pomocą medalika miały miejsce niezliczone nawrócenia i uzdrowienia. Medaliki są rozdawane ludziom w czasie Niedziel Maryjnych. Organizowane są w parafiach. Po medalik można również zgłosić się do członków Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Nie poświęcony medalik można zamówić także w Centrum AMM. 12 gwiazd na początku znajdowało się nad głową Maryi. Znak ten był jednak przeniesiony z awersu na rewers przez jubilera z powodów estetycznych.

Rewers medalika przedstawia jedność Jezusa z Kościołem, ale podkreśla również osobę Maryi jako naszej Rodzicielki i Matki Boga. Przekazuje ona Panu wszystkich ludzi. W internecie można przeczytać wiele świadectw, jakie mówią o cudownej sile medalika.