Czemu warto posiadać kilka różnych par butów, w czym panie różnią się w tym od mężczyzn.

Każdy z nas ma kilka par obuwia na różne okazje. Tu przodować będą kobiety, bowiem o ile typowemu mężczyźnie zupełnie wystarczy kilka par, to przeciętna kobieta tyle potrzebuje w jednym sezonie. Rzecz jasna na następny do kupienia będzie następny zestaw obuwia, bo moda ulegnie zmianie, pojawią się kolejne modele czy też, co zdarza się jednak rzadko, buty się po prostu zniszczą.

obuwie

Autor: lambsandivydesigns.com
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście wybór butów w sklepach jest tak duży, że bez większego problemu uda się zakupić to, co będzie potrzebne. Jeśli chodzi o panów, to w ich przypadku niezbędne będą trzy odmiany obuwia. Na wyjścia w stroju wizytowym niezbędne będzie typowe obuwie garniturowe, zrobione z dobrej skóry i oczywiście zadbane. Z pewnością powinno się też mieć co najmniej jedną parę na codzienne chodzenie, tu w pierwszej kolejności liczyć się będzie solidność oraz wygoda (pantofelek24.pl/tra-pol-17-bezowy.html). Należy również zaopatrzyć się w wygodne tenisówki męskie czy inny sportowy model właśnie pod kątem uprawiania rozmaitych fizycznych aktywności, przede wszystkim dlatego, żeby było wygodnie, lecz też ze względów bezpieczeństwa.

mężczyzna

Autor: Bharat Rawail
Źródło: http://www.flickr.com
Całkowicie inaczej sytuacja wygląda w przypadku pań. Tu zamiast praktyczności i wygody będzie się pojawiać moda i trendy, które aktualnie obowiązują. Mężczyźni kupują buty po to, żeby w nich chodzić wygodnie, a kobiety po to, żeby w nich ładnie wyglądać. Jako przykład mogą posłużyć różnego rodzaju szpilki o wąskich czubkach, uwielbiane przez większość kobiet. Faktem jest,że na stopie doskonale wyglądają, lecz przy okazji deformują stopę i są powodem żylaków. Lecz panie uwielbiają w nich chodzić, więc i ubierają je na różne okazje. Tak duża ilość kupowanych przez panie butów wynikać być może z tego, że jest ich tak dużo rodzajów, i da się na każdą okazję ubrać inny, pasujący model. Na przykład na jesienne dni na przykład mogą to być eleganckie i wygodne beżowe botki na obcasie, lub też typowe trzewiki, podobne w wyglądzie do męskich (FH Jacek , Jacek Włodarczyk). Panowie ograniczeni będą tylko do trzewików, gdyż żadnych botków dla nich po prostu nie ma.