Czemu światło jest tak ważne dla ludzi, jak rozwiązać można problem jego niedoboru w zimie.

Słońce jest bardzo potrzebne do tego, aby normalnie i zdrowo żyć. Nie tylko przy jego pomocy produkowana jest tak potrzebna witamina D, ale ma także ogromny wpływ na samopoczucie i zdrowie.

Długi okres bez dostępu do słońca u wielu osób powoduje rozdrażnienie, osłabienie czy nawet stany depresyjne.

Jeżeli zaprezentowane w niniejszym artykule informacje są według Ciebie fascynujące, to dodatkowo, który publikuje podobne teksty.

Jest nawet rozpoznana chorobowa jednostka, nazywana często depresją sezonową, która daje dokładnie takie same symptomy jak rzeczywista depresja, lecz jej przyczyną jest właśnie niedobór słońca . Występuje ona przede wszystkim w zimie, gdy rankiem, wychodząc do pracy panują ciemności i zakończeniu dnia jest dokładnie tak samo. Tym sposobem można praktycznie przez okrągły tydzień nie mieć okazji przebywać w naturalnym oświetleniu, co będzie miało ogromny wpływ na to jak się czujemy.

światłoterapia

Autor: ~~~Weltenbummler~~~
Źródło: http://www.flickr.com
Jest jednak skuteczny, prosty i niedrogi sposób na to, aby chociaż trochę ograniczyć problemy braku dostępu do słońca.

Zaintrygował Cię ten wpis? Wejdź zatem do kolejnego zagadnienia i czytaj zdrowa żywność tak długo, jak zechcesz o intrygujących Cię zagadnieniach.

Sposób ten to mianowicie światłoterapia, to znaczy kuracja realizowana za pomocą odpowiednich lamp (wysokiej jakości światłoterapia). Lampy stosowane do tego celu są zaprojektowane w specjalny sposób, aby emitowały światło podobne do widzialnego. Natomiast terapia będzie polegać na tym, że się spędza czas w pewnym oddaleniu od świecącej się lampy, z reguły ma to być od kilkudziesięciu minut do nawet trzech godzin.

Już po paru dniach widoczne już być powinny pierwsze efekty, choć w pewnych przypadkach będzie niezbędne wspomożenie się jakimiś lekami. Kuracje tego typu są polecane nie tylko wtedy, kiedy ma się już problemy, ale także profilaktycznie.