Czas, żeby odmienić swoją garderobę!

Beztroskie lato jest już tylko słodkim wspomnieniem. Teraz, zaglądając przez okno, nie mamy już żadnych złudzeń- jesień rozpoczęła urzędować. Kolejna pora roku przyniosła ze sobą gwałtowne wahania pogodowe. Przyszły duże deszcze, temperatura spada co raz niżej. Najwyższa pora schować na dno garderoby zwiewne, wiosenne sukienki, przewiewne klapeczki i króciutkie spodenki. A gdy już to uczynimy, powinniśmy pójść na zakupy, by przyszykować się do jesiennego sezonu.

W galeriach właśnie zaczęły się pokazywać nowe kolekcje, a razem z nimi kurtki jesienne (koniecznie sprawdź: zakupy w Jeśli nie posiadamy takowej na wieszaku, to dziś jest ostatnia szansa, aby ją nabyć. Pogoda jeszcze nie płata nam nieprzyjemnych figli, stąd też wstrzymajmy się jeszcze z okazałymi futrami. Okrycie wierzchnie na jesień mają nam zapewnić odpowiednią temperaturę i osłonić przed ulewnymi deszczami.

Stąd też zwróćmy wielką uwagę na rodzaj tkaniny, z jakiej wykonane są płaszcze jesienne. Jeśli zależy nam na czymś wyjątkowo ciepłym, szukajmy naturalnych tkanin, takich jak wełna. Nie zapominajmy jednakże, że do zimy jeszcze daleko. Nie należy się zbytnio przegrzewać. Na to przyjdzie czas w trakcie siarczystych mrozów.
Chociaż jesień najczęściej jest deszczowa i chłodna, to jednakże nie przyczyna, aby zaprzestać chodzić w spódniczkach. Trzeba tylko kupować grubsze modele, które mogą zagwarantować nam odpowiednią temperaturę (kliknij: płaszcze dla kobiet na Bardzo popularne są sukienki wieczorowe, wykonane z materiału z domieszką wełny. Jeżeli chcemy pokazać nogi, pamiętajmy o grubych rajstopach, jak również o wyższych butach, które ochronią naszą kostkę. Jesienne obuwie musi być nie tylko ciepłe i wodoodporne. Musi też posiadać wystarczająco masywną i antypoślizgową podeszwę, która uchroni nas przed upadkiem podczas gwałtownych ulew.

Nieodłącznym dodatkiem jesiennej stylizacji jest z pewnością parasol. Warto kupić taki z radosnym printem, który poprawi humor nie tylko nam, ale też mijanym przechodniom. Chociaż pogoda za oknem nie zachęca do długich spacerów, nie możemy przesiadywać ciągle w domu. Jesień także potrafi zauroczyć.