Czas to pieniądz – twierdzi porzekadło stare niczym świat i jest ono aktualne w XXI stuleciu, jak pewnie nigdy przedtem

W dzisiejszych czasach wszystkie firmy chcą w jakiś sposób się promować – wręczanie różnych gadżetów z logo naszej firmy jest rewelacyjna podprogową promocją, szczególnie jeżeli gadżet jest w 100% pożyteczny i ktoś będzie go używał.
Podobno reklamy, które najczęściej trafiają do klientów, to te wyświetlane w telewizji.

duży magazyn w firmie

Autor: arileu
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak zakupienie nawet kilkunastu sekund w paśmie reklamowym oglądanej stacji jest tak kosmicznie drogie, że pozwolić sobie na to mogą wyłącznie nieliczni. Pozostali, a więc około 90% przedsiębiorstw istniejących na rynku, stara się radzić sobie inaczej. Fantastycznym motywem wydaje się być promocja podprogowa, które polega na tym, że dajemy klientom lub kontrahentom gadżety z firmowym logo. Powinny być one jednak dość pożyteczne, żeby osoba, która go otrzymała, naprawdę miała zamiar go używać. Genialnym pomysłem mogą być zegary reklamowe (patrz szczegóły). Możemy wręczać je wyłącznie wybranym (zatem najlepszym) naszym klientom. Taki skromny upominek w dowód uszanowania naszej skutecznej współpracy. Oczywiście zegar powinien być solidnie wyprodukowany, tak aby ktoś zechciał powiesić go na ścianie w swym biurze. Dobrym pomysłem są zegary metalowe, gdyż wyglądają bardzo szykownie. Zegar oczywiście musi posiadać na tarczy nasze logo.

Musi być ono widoczne, ale niezbyt duże, by nie wydawało się to nachalną czy wręcz tandetną autopromocję. Pamiętajmy, że czasami mniej znaczy więcej. Co najważniejsze – za takie zegary nie możemy pobierać opłaty.