Co to jest tensometr? Do czego wykorzystuje się takie urządzenie?

Waga jest sprzętem, który zapewne każdy posiada w swoim domu. Stosujemy ją choćby przy mierzeniu masy naszego ciała lub w trakcie mierzenia składników podczas gotowania.

Niewiele osób jednakże zastanawia się nad tym, z jakich materiałów jest onazbudowana ?

Zapewne nie wszyscy mają świadomość, że każda elektroniczna waga ma tensometr. Określenie brzmi zapewne niejasno, jednakże urządzenie to służy właśnie do mierzenia ciężaru.

Zainteresowany zagadnieniem? Poczytaj o tym więcej. W tym celu użyj adresu, który przeniesie Cię na stronę. Zapraszamy!

To dzięki niemu można skontrolować wagę różnorakich przedmiotów.

koszula

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją różnorakie rodzaje tensometrów, jednak jednym z bardziej popularnych jest oporowy. To właśnie taki rodzaj urządzenia zazwyczaj używa się w wagach, które służą nam codziennie, lecz także w wagach służących w laboratorium. Tensometry oporowe posiadają dużą czułość oraz charakteryzują się dobrą dokładnością. Nie stanowi dla niech problemu znaczna temperatura. Oprócz tego wykazują sporą odporność na drgania i różnego rodzaju wstrząsy.
Metoda działania opisywanego urządzenia jest bardzo prosta.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy, nie zwlekaj i zobacz szczegóły tutaj zaprawy murarskie – przeczytasz jeszcze bardziej szczegółowe informacje.

Drut oporowy przykleja się na powierzchnię, na jaką zacznie oddziaływać siła ciężkości. W momencie, kiedy taka powierzchnia odkształca się, ta informacja przekazywana jest do materiału oporowego. Technika klejenia podobnych urządzeń jest bardzo różnai zależna od danej firmy. Tak samo jest ze stosowanymi produktami, z których się je produkuje. Od tego przede wszystkim zależy ich jakość i poprawność funkcjonowania – .

Odmienny może być wygląd oraz metoda położenia tensometrów. Wyróżnia się przykładowo kratowe, w których druciki przebiegają równolegle lub wężykowe, w jakich druciki ułożone są falowo.