Co to jest tensometr? Do czego wykorzystuje się takie urządzenie?

Waga jest sprzętem, który zapewne każdy posiada w swoim domu. Stosujemy ją choćby przy mierzeniu masy naszego ciała lub w trakcie mierzenia składników podczas gotowania.

Niewiele osób jednakże zastanawia się nad tym, z jakich materiałów jest onazbudowana ?

Zapewne nie wszyscy mają świadomość, że każda elektroniczna waga ma tensometr. Określenie brzmi zapewne niejasno, jednakże urządzenie to służy właśnie do mierzenia ciężaru. To dzięki niemu można skontrolować wagę różnorakich przedmiotów.
koszula

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją różnorakie rodzaje tensometrów, jednak jednym z bardziej popularnych jest oporowy. To właśnie taki rodzaj urządzenia zazwyczaj używa się w wagach, które służą nam codziennie, lecz także w wagach służących w laboratorium.

Ekscytujący wpis? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, ponieważ w witrynie zakupy online tychy, którą tu znajdziesz, również jest coś wartościowego.

Tensometry oporowe posiadają dużą czułość oraz charakteryzują się dobrą dokładnością. Nie stanowi dla niech problemu znaczna temperatura. Oprócz tego wykazują sporą odporność na drgania i różnego rodzaju wstrząsy.

Metoda działania opisywanego urządzenia jest bardzo prosta. Drut oporowy przykleja się na powierzchnię, na jaką zacznie oddziaływać siła ciężkości. W momencie, kiedy taka powierzchnia odkształca się, ta informacja przekazywana jest do materiału oporowego. Technika klejenia podobnych urządzeń jest bardzo różnai zależna od danej firmy. Tak samo jest ze stosowanymi produktami, z których się je produkuje. Od tego przede wszystkim zależy ich jakość i poprawność funkcjonowania – .

Odmienny może być wygląd oraz metoda położenia tensometrów. Wyróżnia się przykładowo kratowe, w których druciki przebiegają równolegle lub wężykowe, w jakich druciki ułożone są falowo.