Co to jest liofilizacja? Jak wygląda tego typu proces? Która żywność spotykana jest w postaci liofilizowanej?

Już częściej pośród osób, jakie dużo czasu spędzają na treningach mających na celu wyrzeźbienie sylwetki, mówi się o żywności liofilizowanej. Jak coś takiego jest produkowane oraz czym jest tego typu żywność? Czemu może okazać się dobrym wyborem dla tych, którzy dużo ćwiczą?
Sam proces liofilizacji polega na zamrożeniu danego artykułu, a następnie pozbawienia go wody.

Zamrożenia często dokonuje się na przykład przy pomocy ciekłego azotu, jaki pozwala otrzymać bardzo niską temperaturę w stosunkowo krótkim czasie. Tego typu zmrożone artykuły daje się do próżni i dopiero potem usuwana jest woda. W procesie liofilizacji wykorzystuje się liofilizatory.

Zainteresował Cię ten rzetelny artykuł? Pragniesz zobaczyć jego ekstra źródło (http://poltrading.com.pl/heden_wozki_wozki_widlowe.htm)? Więc chcielibyśmy zaproponować Ci sprawdzenie nowej witryny.

Gdy mowa o żywności, to w konsekwencji powstaje produkt o zmienionym kształcie oraz rozmiarach, jak też waży on mniej aniżeli wcześniej. Taką technikę rozpoczęto pierwszy raz wykorzystywać przygotowując lżejsze i treściwe racje żywności dla żołnierzy podczas II Wojny Światowej.

firm

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej spotykamy warzywa i owoce liofilizowane, które mogą stanowić dość wartościowy posiłek dla osób trenujących w temacie owoców liofilizowanych. Żywność liofilizowana zachowuje wszak pierwotne wartości odżywcze. Nie ma strat w witaminach jak i składnikach mineralnych. Także ilość białek, węglowodanów jak i tłuszczu zostaje mniej więcej taka jak była. Mniejsza waga takiej żywności oraz mała objętość także nie jest tutaj bez znaczenia.

W konkretnej, racjonowanej porcji widzimy dokładnie podaną ilość różnych substancji, co jest ułatwieniem dla trenujących, jacy jeść muszą bardzo określone ilości takich produktów . Od czasu do czasu można się posiłkować takimi produktami bez strat dla organizmu.