Co miast żarówek – nowoczesne źródła światła

Diody LED, halogeny, świetlówki – to źródła światła, jakie zastąpiły tradycyjne żarówki. Jednakże ostatnimi czasy największą karierę robią LED-y. Nie są to aktualnie malutkie diody pasujące jedynie do poniektórych lamp lub paski łagodnie podświetlające ściany, meble czy schodki.
Dziś lampy LED posiadają kształty klasycznych halogenów oraz gwinty pozwalające wykorzystywać je we wszelakich oprawach.

Jeśli do tego dołożyć energooszczędność, to nie ma się co dziwić, że wytwórcy jako najnowocześniejsze uznają dokładnie LED-y. Dzięki różnorodności konfiguracji, a również typowym trzonkom, możesz je użytkować w oprawach jako wymienniki klasycznych żarówek (na przykład popularnej „60”). Jesteśmy przyzwyczajeni, że kupując źródło światła kierujemy uwagę na jego moc (W) – ciekawa oferta na Jednak w przypadku LED istotniejsza od mocy jest liczba strumienia świetlnego podawana w lumenach (lm), która podkreśla ilość wydzielanego światła.

Tylko teraz oceń gotowe firany ten artykuł, który jest bardzo zajmujący. Zrób to właśnie teraz! Zobaczysz, że rzeczywiście trzeba to zrobić!

Im większa ilość lumenów, tym więcej światła wytwarzają dane naświetlacze LED. Od momentu kiedy pojawiły się na rynku świetlówki a także halogeny, zaczęło się więcej mówić o temperaturze barwy blasku. Tradycyjne świetlówki zapewniały ciepłe światło, nawet trochę żółte. Współczesne źródła światła wysyłają nie wyłącznie ciepłe światło, lecz i chłodniejsze, a nawet zimne. Stąd nabywając LED-y zwracajmy uwagę na temperaturę barwową przekazywaną w Kelwinach (K) – polecam te panele led.

fryzury

Autor: Racoon
Źródło: Racoon
Interesującym rozwiązaniem są lampy LED, jakimi możemy sterować za pomocą smartfona czy tabletu. Korzystając z powiązań przez Wi-Fi czy Blutooth możemy nie tylko światło zapalać jak też gasić, ale także zmieniać jasność oraz temperaturę barwy.

Niezbędna jest Ci istotna treść na podobny temat? Sprawdzonych postów poszukaj na naszej kolejnej witrynie. Przyjemnej pracy!

Starczy puknąć palcem w ekran smartfona.

Z pomocą aplikacji możesz także źródła światła w taki sposób skonfigurować, żeby gdy wyciszymy brzęk telefonu, wyselekcjonowana lampa mrugała, kiedy ktoś do nas telefonuje. Doskonałe, kiedy dzieciątko właśnie wreszcie usnęło. Panele LED to solidność i gospodarność.