Chryzantemy – czyli, najpopularniejsze kwiatki jesieni, które możemy hodować w każdym miejscu

Gdzie istnieje możliwość hodować chryzantemy? Jakiego typu bywają ich gatunki oraz odmiany? Jak się je uprawia? te wszystkie rzezy i jeszcze więcej znajdziesz w naszym felietonie!

chryzantemy uprawa

Autor: Nazareth College
Źródło: http://www.flickr.com
Chryzantemy, a szczególnie chryzantemy doniczkowe, można hodować właściwie w każdym miejscu zobacz więcej na stronie www.chryzantemy.plzobacz więcej na stronie . Balkon, taras, ogród, czy nasz własny domek – to wszystko miejsca, w których bez problemiku wyhodujemy owe kwiaty, które utrzymują się caluteńką jesień, aż po pojawienie się zimnego powietrza. Są jednak i takie odmiany, które nie zanikają w trakcie zimy, a ta pora roku nawet tym kwiatkom służy. Chryzantemy są bardzo popularne z powodu na swoją różnorodność barw oraz bogactwo roślinności. Powstało w okolicy pięćdziesięciu odmian chryzantem, z czego głównymi podziałami bywają: chryzantemy wielokwiatowe (tak przezywane Chrysanthemum × grandiflorum), chryzantemy rabatowe (mrozoodporne lub w kawałku odporne na zimno odmiany), chryzantemy w doniczkach (czyli te o których napomknęliśmy w tej chwili), a także chryzantemy na kwiatek cięty (najbardziej często uprawiany wewnątrz szklarniach).
chryzantemy doniczkowe

Autor: SparkFun Electronics
Źródło: http://www.flickr.com
Co zaś tyczy się upraw, to chryzantemy uprawa nie bywa zbyt skomplikowana – potrzebne są trzy czynniki, by nie zaistniały żadnych problemów, a bywają to: stanowisko (które powinno zostać jasno oświetlone), podlewanie oraz nawożenie (powinno być regularne i cały czas leciutko mokre), oraz Kwitnienie (chryzantemy rozkwitają od dwóch do dwunastu tygodni, więc należy eliminować ostrożnie przekwitłe kwiatki) nie możesz przegapić, sprawdź na www.chryzantemy.plnie możesz przegapić, sprawdź na . Nadal się zastanawiasz nad kupnem tych konkretnych kwiatów? Nie? Świetnie! Na pewno będziesz zadowolony, spoglądając na nie we własnym domku albo ogrodzie!