Aktualnie dobranie dżinsów to duże wyzwanie, rodzajów jest tak wiele, że można się pogubić

Moda na dżinsy nie mija od wielu lat. Spodnie, które dawniej służyły robotnikom oraz pasterzom, dzisiaj noszone są przez ludzi wielu zawodów. Reklamują je znani aktorzy, chodzą w nich nawet prezydenci wielu państw. Takie firmy jak Wrangler, Lee czy Levi’s stały się symbolami dwudziestego stulecia.

Jeżeli chcemy

marka lee

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

kupić nowe jeansy, nie będziemy mieli z tym najmniejszego kłopotu. Dzisiaj każdy sklep z odzieżą posiada w ofercie przynajmniej kilka sztuk. Naturalnie możemy też zrobić zakupy bez ruszania się z mieszkania, multum sklepów internetowych prowadzi sprzedaż renomowanych marek jeansów. Jeśli jednakże wolimy zajrzeć bezpośrednio do producenta, to też mamy taką sposobność. W Necie odnajdziemy, przykładowo, sklepy takich firm jak Lee czy Wrangler, wystarczy wstukać w wyszukiwarce hasło: sklep internetowy lee (DENIMBASE.pl) lub Sentiell – kolczyki dziecięce sklep online wrangler, żeby szybko odszukać pożądany link. Na stronie producentów dżinsów mamy także możliwość zlokalizowania sklepów stacjonarnych, które są zaznaczone na mapie, dowiemy się też w jakich godzinach są czynne. Oczywiście sklep internetowy lee to nie jedyne miejsce, gdzie znajdziemy spodnie tej firmy – warto samemu poszperać w Necie, by odnaleźć najodpowiedniejsze miejsce dla siebie – BASE.

spodnie

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie jeansy produkowane są w tak wielu rodzajach, iż dobranie kroju może stać się sporym kłopotem. Dobrze jest orientować się, czy wymarzone jeansy mają być skinny czy slim, a może wolimy takie, które będą się rozciągały. W przeszłości dżinsy były szyte jedynie w kolorze niebieskim, jednak obecnie barwi się je na mnóstwo ciekawych kolorów, co daje coraz więcej możliwości dostosowania ich do reszty naszego ubioru.

Co ciekawe, pierwotny wzór z XIX stulecia przetrwał do dziś, zatem nasze jeansy są właściwie takie same, jak jeansy dziewiętnastowiecznych pasterzy. Naturalnie przed zakupem zawsze warto odzież przymierzyć, w salonie stacjonarnym nie będzie z tym problemu, co jednak począć, jeżeli preferujemy zrobić zakupy w sieci? Na szczęście sporo marek oferuje teraz szybki i darmowy zwrot, co pozwoli nam kupić kilka sztuk spodni więcej, przymierzyć je wszystkie, a potem zwrócić te, które nam nie odpowiadają. Dzięki temu przymierzymy dżinsy w wygodnych, domowych warunkach, gdzie nikt nie będzie nas popędzał.